«Брілліант» (1л.)

  • Склад засобу, вміст діючих та допоміжних речовин, мас. %: глутаровий альдегід — 0,8 (ГА); алкілдиметилбензиламоній хлорид — 0,9 (ЧАС) (діючі речовини); ПАВ, бутандіол, запашка (допоміжні речовини); вода до 100,0.
  • Форма випуску і фізико-хімічні властивості засобу. Рідкий прозорий безбарвний концентрат, що піниться при збовтуванні, зі слабким специфічним запахом. рН засобу 3,5 — 4,3. Добре розчиняється у воді. Водні розчини прозорі, безбарвні. Робочі розчини засобу мають мийні властивості, не пошкоджують об’єкти, що піддають обробці засобом. Засіб «Брілліант» зберігає свою антимікробну активність після заморожування та відтаювання.
  • Призначення засобу. Дезінфекційний засіб «Брілліант» призначений:

— для знезараження поверхонь приміщень, предметів обстановки, санітарно-технічного обладнання, посуду, білизни, предметів догляду хворих, гумових килимків, прибирального інвентарю при проведенні поточної та заключної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах та вогнищах інфекційних захворювань бактеріальної етіології (включаючи чуму, холеру, туберкульоз), інфекціях вірусної та грибкової (кандидози, дерматомікози) етіології; — для дезінфекції поверхонь приміщень при проведенні профілактичної дезінфекції у лікувально-профілактичних закладах та місцях загального користування (туалети, буфет, їдальня, медичний кабінет) дитячих та учбових закладів, на комунальних об’єктах (лазні, сауни, перукарські та косметичні салони, басейни, гуртожитки, готелі, клуби, громадські туалети тощо), на об’єктах транспорту, у пенітенціарних закладах, для дезінфекції інших епідеміологічно значимих об’єктів, діяльність яких вимагає проведення дезінфекційних заходів відповідно до діючих санітарно-гігієнічних та протиепідемічних норм і правил, нормативно-методичних документів; — для проведення генеральних прибирань у лікувально-профілактичних закладах; — для дезінфекції у лабораторіях (включаючи біохімічні, імунологічні, вірусологічні та бактеріологічні); — для дезінфекції виробів медичного призначення (включаючи стоматологічні інструменти, жорсткі та гнучкі ендоскопи та інструменти до них), у тому числі суміщеної з їх передстерилізаційним очищенням у лікувально-профілактичних закладах; — для дезінфекції, суміщеної з передстерилізаційним очищенням, механізованим способом (із використанням УЗО) виробів медичного призначення (включаючи хірургічні та стоматологічні інструменти) у лікувально-профілактичних закладах; — для дезінфекції виробів медичного призначення при сибірці; — для дезінфекції перев’язувального матеріалу, тампонів, серветок перед їх утилізацією; — для попереднього та передстерилізаційного очищення ручним та механізованим способом (із використанням УЗО) виробів медичного призначення (включаючи стоматологічні інструменти, жорсткі та гнучкі ендоскопи та інструменти до них) у лікувально-профілактичних закладах; — для стерилізації виробів медичного призначення (включаючи жорсткі та гнучкі ендоскопи та інструменти до них) у лікувально-профілактичних закладах.

  • Спектр антимікробної дії. Засіб «Брілліант» виявляє антимікробні властивості щодо грамнегативних та грампозитивних бактерій (включаючи збудників чуми, холери, туберкульозу), вірусів (включаючи збудників гепатиту В, СНІДу, поліомієліту та вірусу грипу А птахів (H5N1), грибів роду Candida та патогенних дерматофітів, спорових форм бактерій (включаючи спори сибірки.
  • Токсичність та безпечність засобу. Засіб «Брілліант» (у вигляді концентрату) за параметрами гострої токсичності при введенні в шлунок лабораторних тварин та нанесенні на шкіру згідно ГОСТу 12.1.007-76 належить до ІУ класу мало небезпечних речовин, до У класу практично нетоксичних речовин — при введенні у черевну порожнину згідно класифікації С. С. Сидорова та до ІV класу мало небезпечних речовин в умовах одноразової інгаляційної дії у вигляді пари.